אנרגיות טובות

כמידי שנה תחת חסותה של 'דליה' מתקיים פסטיבל לילות אהבה בבית גוברין

תחת חסותה של 'דליה אנרגיות', תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל המפיקה חשמל באמצעות גז טבעי, ייפתח ביום חמישי הקרוב פסטיבל 'לילות אהבה' באמפיתיאטרון הרומי בבית גוברין;דודו טסה, שלום חנוך ומתי כספי, חווה אלברשטיין עם שלומי שבן ועוד שורה של מיטב המוזיקאים בארץ, יקררו את הקיץ תחת כיפת השמיים.

'דליה אנרגיות' מייצרת עשרה אחוזים מהחשמל במדינה ומציבה רף גבוה בהפקת חשמל יעילה, נקייה ומוזלת באמצעות גז טבעי הנרכש ממאגר 'תמר'. היא מאפשרת ללקוחות עסקיים לחסוך באופן משמעותי בהוצאות החשמל שלהם ללא כל שינוי בתשתיות אספקתו. תחנה הכוח שממוקמת ליד בית גוברין נמצאת בשטחה של מועצה אזורית יואב.

כמדי שנה תומכת 'דליה' בהפקת הפסטיבל כחלק מתפיסת עולם ניהולית. "אנחנו מאמינים שפיתוח תעשייתי יכול לחיות בשלום עם שימור הסביבה ואיכות החיים", מסבירה סנאית מאיר, מנהלת השיווק והמכירות של החברה, "ומשקיעים מאמצים גדולים כדי להשתלב בקהילה הקרובה ובסביבתה הטבעית - כך שכולם ייהנו מפריחה ומשגשוג".

נוסף על הפסטיבל, מובילה 'דליה' תוכנית חינוכית-לימודית בנושאי אנרגיה ואיכות הסביבה. התוכנית שמועברת בבתי ספר במועצה האזורית עוסקת במשאבי הטבע ובמקורות להפקת אנרגיה בדגש על יתרונותיו של השימוש בגז ביחס לדלקים מאובנים אחרים. היא נותנת רקע מדעי בתחום האנרגיה, מציגה שיטות ותהליכים של הפקתה, ומנתחת את השפעתה על שינויי אקלים ועל התייעלות משק החשמל. התוכנית זוכה לשיתוף פעולה מלא ומהנה מן המורים ומהתלמידים. בתחנת הכוח של 'דליה' פועל מרכז מבקרים ללא תשלום המאפשר היכרות עם יצרן חשמל פרטי, ועם תהליך ייצור חשמל באמצעות גז טבעי.

עד סוף החודש מציע פסטיבל בית גוברין (24-15 באוגוסט) גם פעילויות לכל המשפחה ובהם סדנאות אומנים, אירועי גסטרונומיה, בציר עצמי וטיולים מודרכים. גולת הכותרת של בית גוברין אלו מאות מערות בבטן האדמה המתוארכות לאורך ההיסטוריה כבר מלפני 2,000 שנה. יש גדולות, יש קטנות, יש מפחידות, יש מסקרנות – אבל כולן מספקות חוויה נהדרת עם מיזוג אוויר מן הטבע.

ההמלצה שלנו: ללכת לאיבוד במערות הפעמון. אלו הן מערות ענקיות בגובה עשרות מטרים, המחוברות בסבך של חללים ענקיים, ובראש כל אחת מהן יש פיר עגול. קרני השמש שחודרות מבעד לפירים יחד עם גווני הסלע החומים-אדומים-לבנים יוצרים על הקירות אלמנטים גראפיים צבעוניים ומרהיבים. חוויה כזו, שבסיומה אפשר ליהנות מהופעה באמפיתיאטרון העתיק עם רדת הערב, יכולה להפוך את חודש אוגוסט החם לחופש גדול אמיתי.