אודות

דליה אנרגיות

'דליה' מזמינה אותך להאיר את העתיד

דליה אנרגיות כוח בע"מ נוסדה בשנת 2005 במטרה להקים ולהפעיל תחנת כוח פרטית שתספק חשמל זול יותר ממחיר חברת החשמל, תוך עידוד ופיתוח התחרות במשק החשמל.

תחנת הכוח 'דליה' הוקמה באתר צפית בהתאם למדיניות הממשלה, וההבנה כי יש לפעול למען עידוד התחרות במשק החשמל הישראלי. תחנת הכוח מבוססת על טכנולוגיית מחזור משולב ופועלת באמצעות טורבינת גז וטורבינת קיטור בעלות הספק כולל של כ-900 מגה-ואט, עם יעילות אנרגטית מקסימלית של 58%.

'דליה' היא שחקן מרכזי בשוק החשמל ומהווה כ-7% מכושר הייצור של משק החשמל בישראל. העלות הכוללת של תחנת הכוח באתר צפית הסתכמה ב-3.5 מיליארד ש"ח ובמימונה השתתפו, לצד הבעלים, בנק לאומי כמארגן החוב הבכיר, וכן 6 מוסדות פיננסיים מובילים ומרכזיים במשק הישראלי.

הצוות שלנו מורכב מאנשי מקצוע מנוסים, בעלי מחויבות הדדית ותודעת שירות גבוהה, המצליחים יחד להצעיד את 'דליה' להצלחה.

החזון

איתך, בשבילך

'דליה אנרגיות' חרתה על דגלה להיות גורם מוביל במשק החשמל הישראלי, תוך הקפדה על ייצור חשמל נקי ביעילות מירבית ובמחיר תחרותי. אנו שמים דגש רב על איכות המוצר, וכמו גם על שקיפות, אמינות ומתן מענה מקצועי חסר פשרות לקהל לקוחותינו. פשוט כי מגיע לכם יותר. 

אנו מאמינים באיזון בין פיתוח, קדמה וטכנולוגיה לבין שימור הסביבה הטבעית המקיפה את תחנת הכוח בצפית. השאיפה של 'דליה' היא להיות הבחירה הראשונה של צרכני החשמל בישראל, ולהאיר לכם את הדרך אל עתיד טוב יותר.

העתיד הוא לא חלום, הוא תוכנית עבודה

הצוות המקצועי ב'דליה' שוקד בימים אלו על פיתוח והקמת יחידות ייצור חשמל נוספות, תוך ניצול הניסיון והידע שנצברו בהקמתה ובהפעלתה של התחנה הקיימת. בעתיד, היחידות יהיו זמינות לרווחת קהל לקוחותינו ההולך וגדל.

הנהלת 'דליה אנרגיות' מתכננת להרחיב את היקף ייצור החשמל ל-2,000-3,000 מגה-ואט באמצעות הקמת תחנות כוח נוספות והוספת יחידות ייצור.

ייצור החשמל הפרטי מסייע להוזלה משמעותית בעלויות החשמל במגזר התעשייתי, ותורם להוזלת עלויות האנרגיה  במגזר הביתי, דרך מכירת החשמל למנהל מערכת החשמל הארצית.

לצפייה במסמכי התכנית להרחבת תחנת הכוח דליה, לחצו כאן