מבנה החברה

בעלי תפקידים

דורון סט
יו"ר דירקטוריון

יו"ר דירקטוריון 'דליה', משמש כיו"ר משקי הקיבוצים וכיו"ר ביטוח חקלאי וקרן הפנסיה עתודות הוותיקה. חבר קיבוץ יגור. בעל תואר שני בכלכלה.

עובד דבי
מנכ"ל

סמנכ"ל הכספים של החברה משנת 2008 ומנכ"ל החברה משנת 2019. הוביל את תהליך הסגירה הפיננסית והסכם המימון להקמת התחנה בתנאי שוק משתנה ומאתגר. בעבר כיהן כראש אגף כלכלה ותקציבים ברשות שדות התעופה. במסגרת תפקידו זה, היה שותף להקמה ותפעול של הפרויקט נתב"ג 2000 – טרמינל 3, וכן למספר רב של פרויקטים בתחומי התשתיות. לפני עבודתו ברשות שדות התעופה, שימש כרפרנט תחום התחבורה באגף תקציבים במשרד האוצר. בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול ובעל תואר שני במנהל עסקים ומנהל ציבורי.

יובל פלג
מהנדס ראשי

הצטרף לדליה בשנת 2011 כמהנדס מערכת בכיר וניהל בין השאר את הממשקים מול קבלן ה-EPC, חברת החשמל וחברת נתיבי גז לישראל. החל משנת 2017 יובל משמש כמהנדס הראשי של החברה. בעברו עבד בתעשייה אווירית בתחום של חוזק ומכניקת השבר. עסק במגוון רחב של פרויקטים הנדסיים מורכבים, אזרחיים וביטחוניים. בעל ניסיון עשיר במגה פרויקטים הנדסיים. בעל תואר ראשון בהנדסה מכאנית, תואר שני בהנדסת מערכות ותואר שני במנהל עסקים.

עו"ד יעל וגנר-טובי
יועצת משפטית

יעל הצטרפה לחברה בשנת 2013. עורכת דין בתחומי אנרגיה ותשתיות. עוסקת בליווי משפטי של חברות בתחומים אלו. בעבר שמשה כיועצת המשפטית של חברת כרמל אולפינים, בתחום התעשיה הפטרוכימית. במסגרת זו ליוותה עסקאות של הקמת מפעלים פטרוכימיים וכן את פעילותה השוטפת של החברה. כעורכת דין בבייטמן הנדסה ליוותה עסקאות להקמת תחנת כח בחו"ל ופרויקטי תשתיות בארץ ובחו"ל. התמחות בחברת אורדן תעשיות. בוגרת הפקולטה למשפטים בתל אביב, תוכנית לימודי משפט התחרות של האיחוד האירופי באוניברסיטת אמסטרדם ובעלת תואר שני ביחב"ל.

מנו סטרול
מנהלת מערכות מידע

מנו הצטרפה לדליה אנרגיות בשנת 2013 והקימה את מערך המחשוב של החברה. למנו מעל 20 שנות ניסיון בתחום ניהול מערכות מידע בכיר. בתפקידיה הקודמים ניהלה פרויקטים גדולים בתחום ה-CRM והבילינג בחברות תקשורת וחברות פיננסיות, וכן כהנה כמנהלת מערכות מידע של חברת בזק בינ"ל. בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול עם התמחות במערכות מידע.

סנאית מאיר
מנהלת שיווק ומכירות

סנאית הצטרפה לדליה בשנת 2015, לפני ההפעלה המסחרית, ומאז מובילה את פעילות השיווק, המכירות והאחריות החברתית. לסנאית היכרות של יותר מ-20 שנה עם שוק האנרגיה בישראל, לאחר שכיהנה במגוון תפקידים כלכליים ומסחריים בחברת פז. בתפקידה האחרון ניהלה את מחלקת המודיעין העסקי של פז. בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.


עמית איילנד
כלכלן ראשי

עמית הצטרף לדליה בשנת 2011 ככלכלן. במסגרת זו, הכין את המודל הפיננסי והתכנית העסקית של החברה לקראת הסגירה הפיננסית. החל משנת 2019 משמש ככלכלן הראשי של החברה. בעברו עבד בחברת ייעוץ הפיננסי גיזה-זינגר-אבן במחלקת מימון פרויקטים. במסגרת זו ליווה חברות מתחום התשתיות בהגשת הצעות למכרזים ובתהליכי מימון מורכבים. בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.

פליקס וסרשטיין
סמנכ"ל הנדסה ופיתוח

פליקס הצטרף לדליה בשנת 2007 והוביל את הקמת התחנה משלבי התכנון הראשונים. החל משנת 2017 פליקס מנהל את תכניות הפיתוח העתידי של החברה, על מנת שיתאמו למגמות המתקדמות ביותר בשוק האנרגיה בארץ ובעולם. פליקס סגן אלוף במיל', בעל ניסיון רב במגה-פרויקטים הנדסיים מורכבים. בעברו שימש כמהנדס הראשי של פרויקט הרכבת הקלה בירושלים. בעת שירותו הצבאי היה ראש מנהלת ה-MLRS (מערכת שיגור רקטות רב-קנית) באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל. בעל תואר שני בהנדסת מכונות ומנהל עסקים.

שני נחשון
מנהלת קשרי לקוחות

שני הצטרפה לדליה בשנת 2014 והקימה את מערך שירות הלקוחות של דליה. עם ההפעלה המסחרית של התחנה החלה גם את עבודתה כאחראית על תחום הבילינג. שני לוקחת חלק גם בפעילות השיווק והמכירות השוטפת בחברה. לשני ניסיון של למעלה מ-10 שנים בשירות לקוחות. בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן.

רו"ח שמעון פחימה
מנהל הכספים

שמעון הצטרף לדליה בשנת 2014 וייסד את מחלקת החשבות והבילינג. החל משנת 2019 משמש כמנהל הכספים של החברה. בעבר שימש כסניור בכיר במשרד רואי החשבוןKPMG סומך חייקין עם התמחות בביקורת בחברות נדל"ן ותעשייה. רואה חשבון בהשכלתו, בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני בחשבונאות.

מבנה הבעלות

משק אנרגיה בע"מ הינו גוף פרטי בבעלות מלאה של משקי הקיבוצים – אגודה שיתופית חקלאית בע"מ, בה חברים 273 קיבוצים ומושבים שיתופיים. האגודה פועלת להשאת ערך מוסף ולהשגת ערך אסטרטגי הן לבעלים והן לגופים בבעלותם.

בבעלות האגודה חברות ו/או אגודות בנות, המעניקות בין היתר, שירותי יבוא, שירותי מימון (לרבות לרכב ולציוד תעשייתי וחקלאי), שירותי תשתיות חשמל, סוכנות נסיעות, יעוץ וניהול בניה בקיבוצים, עסקאות הגנה והמרת מט"ח ועוד.

צירוף משק אנרגיה כיזם בפרויקט תורם משמעותית לקשר שנוצר עם הלקוחות ועם בעלי הקרקע, ויוצר הזדמנות לפעילות מסחרית מול הקיבוצים אשר, להערכת החברה, צורכים כ-500 מגה-ואט בשנה, ומהווים נדבך מרכזי וחשוב בתחום האנרגיה במדינת ישראל.
חירם אפסילון בע"מ היא חברה פרטית בבעלות משותפת של החברות סיגמא אפסילון הנדסת כוח בע"מ, סרמייטו ומשקי עמק יזרעאל. סיגמא אפסילון בע"מ עוסקת בייעוץ וייזום בתחום אנרגיה ותחנות כוח, ועוסקת בפעילויות הקשורות במתקני קו-גנרציה, אגירה שאובה, תעשייה פטרוכימית וייצור אמוניה מגז טבעי.

דניאל קיסריה החזקות בדליה הינה שותפות בבעלות משקיעים פרטיים ומוסדיים בעלי השקעות נרחבות וניסיון רב בתחום התשתיות בכלל ובתחום האנרגיה בפרט בישראל ובחו"ל. השותפים רכשו את האחזקות בדליה בשנת 2016.

אס.אי אינט-אנרג'י גרופ בע"מ היא חברת בת של סיגמא אפסילון בע"מ, בעלת נציגות בדירקטוריון 'דליה', אשר משמשת כשותפה פעילה הן בבחינת אלמנטים הנדסיים ומסחריים בפרויקט, והן במסגרת קבלת ההחלטות המהותיות . סיגמא אפסילון בע"מ מוחזקת, בין היתר, על ידי אנשי מקצוע מתחום האנרגיה, וביניהם: ד"ר עלי ברנע – לשעבר מנכ"ל של חברת 'בייטמן הנדסה', אינג' משה לסרי, לשעבר סמנכ"ל בכיר ומהנדס ראשי בחברת החשמל לישראל. אינג' יגאל פורת ז"ל, לשעבר מנהל אגף מו"פ בחברת החשמל לישראל , אינג' סמיר חורי, רוא"ח אליאס חורי, רוא"ח אייל ליפשיץ, עו"ד דורון ליפשיץ וחברת עינם גל בע"מ.

אורות אנרגיה החזקות בדליה הינה שותפות בבעלות משקיעים פרטיים ומוסדיים בעלי השקעות נרחבות וניסיון רב בתחום התשתיות בכלל ובתחום האנרגיה בפרט בישראל ובחו"ל. השותפים רכשו את האחזקות בדליה בשנת 2018.