סביבה וקהילה

לחברת "דליה אנרגיות" מחויבות אמיתית לקהילה ולסביבה.

אנו מאמינים בשמירת האיזון בין פיתוח וקדמה טכנולוגית לבין שימור הסביבה הטבעית המקיפה את תחנת הכוח. עוד בשלב תכנון התחנה, היה לנו ברור שעליה להשתלב ככל הניתן בנוף בה היא תוקם.

את התחנה בנינו בעיצוב ייחודי ובשילוב טכנולוגיות מתקדמות התורמות לייצור חשמל יעיל ונקי, תוך שמירה על הסביבה הטבעית, הצמחייה העשירה ואיכות האוויר. השקענו ונמשיך להשקיע משאבים עצומים כדי לשמר את הערכים הסביבתיים להם התחייבנו מלכתחילה ובהם אנו מאמינים.

האסטרטגיה הסביבתית

הפעלה של תחנת הכוח ע"פ דרישות החוק, ההיתרים והרגולציה ופעילות בשקיפות מלאה עם הרשויות הרלוונטיות.
בחינה מתמדת של מוצרים, פרויקטים ותהליכים חדשים אשר מביאים לשיפור איכות הסביבה במגוון היבטים.

הטמעת ערכים של הגנה על הסביבה בקרב העובדים, ספקים וקבלני משנה.
דליה מחויבת לציית ולפעול בהתאם לרגולציה הקיימת החלה עליה ופועלת לאכיפת התנהלות שכזו, ובכלל זה טיפול בחומרים מסוכנים ושינועם וניטור רציף של פליטות. החברה מקיימת תהליכי בקרה ואכיפה לשמירה על דינים על ידי מנהלי החברה ועובדיה.

שימוש בגז טבעי

שימוש בגז טבעי מצמצם באופן משמעותי את פליטת גזי החממה ומזהמים נוספים בהשוואה לדלקים פוסיליים אחרים דוגמת פחם, סולר ומזוט. הבחירה שלנו בטכנולוגית היצור המתקדמת היא חלק מהשאיפה שלנו להוביל תעשייה נקייה בישראל, ואנו מיישרים קו עם המדינות המובילות בעולם בתחום.

ככל שיעלה השימוש בחשמל שאנו מייצרים יפחת ייצור החשמל מפחם ודלקים מזהמים אחרים ויחול שיפור באיכות הסביבה. שיפור שאתם יכולים לתרום לו וגם לחסוך כסף.
שמירה על איכות הסביבה הינה חלק אינטגראלי מתפעול תחנת הכוח ומרכיב חשוב ומרכזי בתרבות הארגונית.

קהילה

עבור תחנת הכוח שלנו אנו משתמשים בגז טבעי, עבור הקהילה הדלק שלנו הוא ציונות, אחריות חברתית וערכיות.

אנו גאים להיות חלק מקהילה משגשגת בארץ, ואוהבים לנהל שכנות טובה עם תושבי האיזור. חלק חשוב מהמשאבים שלנו מופנה גם לנושאים חינוכיים וחברתיים. אנו פועלים באהבה לשימור הגן הלאומי "תל צפית" ומחזקים מוסדות חינוך באזור באמצעות תרומות, הכשרות והגברת מודעות לתחום האנרגיה והסביבה.

בשלוש שנים האחרונות זכתה התחנה ב 5 כוכבים בתחרות השנתית לאיכות חיים וסביבה מקיימת מהמועצה לישראל יפה.

מרכז מבקרים

לתחנת הכוח מרכז מבקרים המציג חוויה של כ-40 דקות הכוללת ארבע פעילויות המשלבות טכנולוגיה, חדשנות, זיקה לסביבה והנאה. הפעילות במרכז היא ללא עלות כספית, כחלק מתפיסת עולם ניהולית של החברה.

מרכז המבקרים של "דליה" מזמין אתכם לצאת למסע מבטן הים שם מופק הגז הטבעי ועד למקרר הביתי שלכם, המחובר למערכת ההולכה של חברת החשמל.

החוויה כוללת 4 מוקדי פעילויות: סרט קצר, מודל תחנה, עמדת ייצור אנרגיה ותערוכת תמונות מהסביבה. בתאום מראש ניתן לשלב פעילות העמקה בנושא ייצור חשמל, פעילות המותאמת לבני נוער סקרנים ובוגרים כאחד.

הסיור הוא בתאום מראש ומותאם לגילאי 10 -120 בטלפון - 08-6834121
מומלץ לשלב את הביקור במרכז המבקרים יחד עם פעילות נוספת באחד מהאתרים הסמוכים: תל צפית, יער חרובית, בית גוברין ועוד.