סביבה וקהילה

כולנו ב"דליה אנרגיות" אנשי מקצוע מנוסים ועתירי ידע, עם מחויבות אמיתית לקהילה ולסביבה.

אתר "צפית" נבחר על-ידי הועדה לתשתיות לאומיות מתוך ארבעה אתרים אפשריים. הוא נבחר לאחר בחינה מעמיקה ומחקר על פני אתרי "חגית", "גת" ו"מבוא כרמל". בתחילת הדרך הועדה  קבעה שהתחנה תקום במבוא כרמל, בסמוך לשפך נחל דליה ומכאן מקור השם. בהמשך שינתה הוועדה את החלטתה והתחנה נבנתה בצפית אשר בתחום המועצה האזורית יואב, אולם שמה המקורי נשמר.  

אנו מאמינים בשמירת האיזון בין פיתוח וקדמה טכנולוגית לבין שימור הסביבה הטבעית המקיפה את תחנת הכוח. עוד בשלב תכנון התחנה, היה לנו ברור שעליה להשתלב ככל הניתן בנוף בה היא תוקם. את התחנה בנינו בעיצוב ייחודי ובשילוב טכנולוגיות מתקדמות התורמות לייצור חשמל יעיל ונקי, תוך שמירה על הסביבה הטבעית, הצמחיה העשירה ואיכות האוויר. השקענו ונמשיך להשקיע משאבים עצומים כדי לשמר את הערכים הסביבתיים להם התחייבנו מלכתחילה ובהם אנו מאמינים.

השימוש בגז הטבעי

אנרגיה חיובית. יש דבר כזה גם בעולם החומרי. שימוש בגז טבעי מצמצם באופן משמעותי את פליטת גזי החממה ומזהמים נוספים בהשוואה לדלקים פוסיליים אחרים. הבחירה שלנו בטכנולוגית היצור המתקדמת היא חלק מהשאיפה שלנו להוביל תעשייה נקייה בישראל, ואנו מיישרים קו עם המדינות המובילות בעולם בתחום.
ככל שיעלה השימוש בחשמל שאנו מייצרים יפחת ייצור החשמל מפחם ודלקים מזהמים אחרים ויחול שיפור באיכות הסביבה. שיפור שאתם יכולים לתרום לו וגם לחסוך כסף.
שמירה על איכות הסביבה הינה חלק אינטגראלי מתפעול תחנת הכוח ומרכיב חשוב ומרכזי בתרבות הארגונית.

האסטרטגיה הסביבתית שלנו:
הפעלה של תחנת הכוח ע"פ דרישות החוק והרגולציה ופעילות בשקיפות מלאה עם הרשויות הרלוונטיות.
בחינה מתמדת של מוצרים, פרויקטים ותהליכים חדשים אשר יביאו לשיפור איכות הסביבה במגוון היבטים.
הטמעת ערכים של הגנה על הסביבה בקרב העובדים, ספקים וקבלני משנה.
דליה מחויבת לציית ולפעול בהתאם לרגולציה הקיימת החלה עליה ופועלת לאכיפת התנהלות שכזו, ובכלל זה טיפול בחומרים מסוכנים ושינועם. החברה מקיימת תהליכי בקרה ואכיפה לשמירה על דינים אלא על ידי מנהלי החברה ועובדיה.

דליה בקהילה

עבור תחנת הכוח שלנו אנו משתמשים בגז טבעי, עבור הקהילה הדלק שלנו הוא ציונות, חברות וערכיות.

אנו גאים להיות חלק מקהילה משגשגת בארץ, ואוהבים לנהל שכנות טובה עם תושבי המועצה האזורית יואב, אשר בתחומה פועלת תחנת הכוח. חלק חשוב מהמשאבים שלנו מופנה גם לנושאים חינוכיים וחברתיים וכולל חסויות באירועי תרבות, פסטיבלים ומגוון פעילויות לימודיות המשלבות טכנולוגיה והנאה. אנו פועלים באהבה לשימור הגן הלאומי "תל צפית" ומחזקים מוסדות חינוך באזור באמצעות תרומות, הכשרות והגברת מודעות לתחום האנרגיה והסביבה.

אנרגיה חינוכית

כחלק מהתפיסה המקצועית והחברתית שלנו – אנו מאמינים בהעברת הידע והקנייתו לדורות הבאים. לטובת מטרה זו פיתחנו ב"דליה" תכנית ייחודית ללימודי אנרגיה וסביבה. התכנית מועברת בבתי הספר במועצה האזורית יואב על-ידי הצוות המקצועי של המועצה לישראל יפה, והיא זוכה לשיתוף פעולה מלא מצד המורים והתלמידים.

במסגרת התכנית, התלמידים רוכשים כלים ורקע מדעי בתחום האנרגיה, משאבי הטבע והמקורות להפקת אנרגיה, כמו גם השיטות והתהליכים בהפקת אנרגיה, בדגש על שימוש בגז טבעי, יתרונותיו ומשמעותו עבור שינויי האקלים וההתייעלות האנרגטית.

נוסף על התכנית הייעודית שלנו, דליה לוקחת חלק מעשי בעמותת "תעשיידע", המשלבת תלמידים בחינוך הטכנולוגי לתעשייה הישראלית.

מרכז המבקרים - חוויה מחשמלת

מרכז המבקרים מציג חוויה של כ-40 דקות הכוללת ארבע פעילויות המשלבות טכנולוגיה, חדשנות, זיקה לסביבה והנאה. הפעילות במרכז היא ללא עלות כספית, כחלק מתפיסת עולם ניהולית של החברה.

מרכז המבקרים של "דליה" מזמין אתכם לצאת למסע מבטן הים שם מופק הגז הטבעי ועד למקרר הביתי שלכם, המחובר למערכת ההולכה של חברת החשמל.

החוויה כוללת 4 מוקדי פעילויות: סרט קצר, מודל תחנה, עמדת ייצור אנרגיה ותערוכת תמונות מהסביבה. בתאום מראש ניתן לשלב פעילות העמקה בנושא ייצור חשמל, פעילות המותאמת לבני נוער סקרנים ובוגרים כאחד.

תכני המרכז משתלבים בתוכנית הלימודים של מוסדות החינוך באזור המועצה האזורית יואב, וממקמים את התלמידים בחוד החנית של העשייה והלמידה המדעית בישראל.

הסיור הוא בתאום מראש ומותאם לגילאי 10 -120


טלפון לתאום: 08-6834121

מומלץ לשלב את הביקור במרכז המבקרים יחד עם פעילות נוספת באחד מהאתרים הסמוכים: תל צפית, יער חרובית, בית גוברין ועוד.