סביבה וקהילה

איכות סביבה

'דליה אנרגיות' רואה את תחנת הכוח כחלק מהנוף והסביבה בה הוקמה. עיצובה הייחודי, יחד עם בניית קשר אמיץ עם הקהילה באזור, הם מיסודות התכנון של התחנה.

אנו מאמינים בשמירת האיזון בין פיתוח וקדמה טכנולוגית לבין שימור הסביבה הטבעית המקיפה את תחנת הכוח. האתר 'צפית' נבחר על ידי הוועדה לתשתיות הלאומיות לאחר בחינה מעמיקה וסינון של ארבעה אתרים חלופיים אפשריים: חגית, מבוא כרמל, צפית וגת.

במהלך המיון מיטב המומחים בדקו קריטריונים סביבתיים ואקולוגיים רבים, כגון פגיעה באתרים ארכיאולוגיים, חזות הנוף הטבעי, היבטי רעש וחשש לקיום מטרד. במיון נבחנו גם אלמנטים תכנוניים שונים, החל מהתאמה לתכניות סטטוטוריות ועד לקרבה נאותה לתשתיות.

לאחר שעמד בכל הסטנדרטים הגבוהים והמחמירים, אתר צפית נבחר כמיקום הטוב ביותר להקמת תחנת הכוח החדשה של 'דליה אנרגיות', שתביא את בשורת מהפכת החשמל לציבור הרחב. 

בתחילת הדרך תוכננה התחנה לקום באזור מבוא כרמל, בסמוך לשפך נחל דליה. לכן גם ניתן לחברה שמה. בהמשך הוחלט כי אתר צפית הוא מיקום מועדף ואולם שמה המקורי נשמר.

נושאי הקיימות ואיכות הסביבה נמצאים עמוק בתודעת הנהלת החברה ומשפיעים על פעילותה באופן ישיר. ברוח זו נבנתה תחנת הכוח, וכך היא גם פועלת כיום. 'דליה אנרגיות' משקיעה משאבים ניהוליים וכספיים ניכרים על מנת להשתלב בסביבתה הטבעית, ומקפידה לשמר ולטפח את הצמחייה העשירה המקיפה את תחנת הכוח.

סגולות השימוש בגז הטבעי

אנו מאמינים באנרגיה חיובית, ומקפידים לשמר את האיזון בין איכות הסביבה לקדמה הטכנולוגית שחלה בתחום האנרגיה. כאשר עושים שימוש בגז טבעי בהליך ייצור החשמל, ישנו צמצום משמעותי של פליטת גזי החממה וחומרים מזהמים אחרים אל האוויר.

'דליה אנרגיות' מאירה את הדרך אל עתיד חדש: משק החשמל והאנרגיה עושה כיום שימוש נרחב בחומרים מזהמים כגון פחם, סולר ומזוט. למעשה, בכל פעם ש'דליה' מפיקה חשמל באמצעות גז טבעי, היא מצמצמת את חשיפת הציבור בישראל לפליטות חומרים מזהמים ושומרת על תקני איכות סביבה קפדניים . החברה מיישרת קו עם המגמות הנקיות ברחבי העולם, ועושה שימוש בגז הטבעי על מנת להפיק אנרגיה יעילה ונקייה יותר.

אנו גאים להציב רף גבוה בהפקת אנרגיה יעילה, נקייה ומוזלת עבור תושבי ישראל.  

פניות בנושא איכות הסביבה ניתן לשלוח לגב' שני ריזה במייל :service@dpe.co.il

קהילה

'דליה' מתגאה להיות שותפה במאמץ להאיר את דרכו של משק החשמל המתפתח במדינת ישראל.

אנו מאמינים שערכי רעות וערבות הדדית מהותיים לחיי קהילה משגשגים, ודוגלים ביחסי שכנות טובים מול המועצה האזורית יואב, השוכנת בקרבה לתחנת הכוח.

'דליה' חרתה על דגלה לפעול למען הקהילה ותושבי ישראל, באמצעות הענקת היצע רחב של פעילויות תרבויות ולימודיות המשלבות טכנולוגיה, ערכים ציוניים והנאה.

כחלק מחזון זה, החברה דוגלת בשיתופי פעולה ולקיחת חסויות על אירועי תרבות ופסטיבלים, תרומות למוסדות חינוך וסיוע לעמותות. כמו כן, בחרה 'דליה אנרגיות' לשמש שותפה פעילה באירועי התרבות המתקיימים במסגרת פסטיבל בית ג'וברין, המהווה מוקד עלייה לרגל לחובבי תרבות מהארץ כולה.

לימודי אנרגיה וסביבה

תוכנית חינוכית ללימוד אנרגיה וסביבה פותחה עבור חברת דליה ובמימונה ומועברת בבתי ספר במועצה האזורית יואב על ידי הצוות המקצועי של המועצה לישראל יפה. התוכנית זוכה לשיתוף פעולה מלא ומהנה מהמורים והתלמידים.
התוכנית נותנת רקע מדעי בתחום האנרגיה, עוסקת במשאבי טבע ומקורות להפקת אנרגיה, שיטות ותהליכים בהפקת אנרגיה בדגש על נושא הגז ויתרונות השימוש בו ביחס לדלקים מאובנים אחרים, אנרגיה ושינויי אקלים והתייעלות אנרגטית.
בנוסף 'דליה' לוקחת חלק בתוכנית של עמותת תעשיידע לשילוב וחשיפת תלמידים בחינוך הטכנולוגי לתעשייה במשק הישראלי.

בטבע של דליה

דליה שותפה בפעילויות תרבות וטבע הנערכות במהלך השנה בתחום המועצה האזורית יואב.
בטבע של דליה – טיול ניווט עממי למשפחות באזור תחנת הכוח. הפעילות משלבת טיול בטבע, אתגר מחשבתי וסיור במרכז המבקרים של 'דליה'.