פרוייקט הדגל שלנו, תחנת הכוח הוקמה באתר צפית בשפלת יהודה. בניית התחנה בוצעה על-ידי Alstom, חברה רב לאומית מובילה בתחומי האנרגיה והתשתיות, שבהמשך התמזגה עם ענקית התעשייה  GE – General Electric ההפעלה המסחרית של התחנה החלה ביולי 2015 ומאז היא מייצרת חשמל המיוצר מגז טבעי ומועבר לצרכנים בכל רחבי הארץ על גבי מערכת ההולכה של חברת החשמל.

בקיץ 2015, דליה אנרגיות כוח בע"מ – בעלת הרישיון לתחנה, קיבלה שני רישיונות ייצור להפעלת התחנה ורישיון מספק למכירת חשמל ללקוחותיה. במסגרת פעילות זאת, צוות מקצועי ניהולי של החברה מוצב בתחנה ומנהל את תכנון וייצור החשמל המסופק מהתחנה וכן את כל הממשקים והמשאבים הנדרשים לייצור החשמל. היות והפעלת התחנה מחייבת פעילות מקצועית רב תחומית צוות זה מפעיל מספר רב של קבלני משנה כשכל אחד מהם מתמחה בתחום הנדסי ייחודי.

תחנת כוח 'דליה' מפיקה כ-900 מגה-ואט באמצעות שתי טורבינות יעילות, המייצרות 450 מגה-ואט כל אחת. התחנה פועלת תוך שימוש בטכנולוגיית מחזור משולב, המקנה לה יעילות אנרגטית של 58% – היעילות האנרגטית הגבוהה ביותר הקיימת כיום בשוק החשמל בישראל.

תחנת כוח דליה אנרגיות

טכנולוגיית מחזור משולב (Combine Cycle turbine) כוללת טורבינת גז וטורבינת קיטור. טורבינת הגז שורפת את הגז הטבעי וגזי הפליטה החמים מועברים מטורבינת הגז לדוד המים, הופכים את המים שבדוד לקיטור אשר זורם לטובת הפעלת הטורבינה השנייה – הטורבינה הקיטורית – המייצרת חשמל נקי ויעיל נוסף. כל החשמל המיוצר מועבר לרשת ההולכה הארצית של חברת החשמל.

כל תהליך ייצור החשמל מתבצע תוך שמירה על איכות הסביבה ועמידה בכל התקנים הנדרשים.

כפועל יוצא של התהליך – שתי הטורבינות מייצרות ביחד הספק של כ- 900 מגה ואט, המהווים כ 10% מייצור החשמל במדינת ישראל.