יש חשמל באוויר – תהנו ממנו
דליה אנרגיות, הגדולה בתחנות הכוח הפרטיות בישראל מזמינה אתכם להפיק יותר מהאנרגיה שלכם.

כבר מיום הקמת החברה ב-2005, המטרה והיעדים של דליה אנרגיות כוח היו ברורים מוגדרים: להיות שחקן משמעותי בשוק האנרגיה בישראל ולהביא את בשורת התחרות בשוק החשמל באמצעות בניית תחנת כוח פרטית יעילה ונקייה המופעלת על-ידי גז טבעי. דליה אנרגיות הוקמה בהמשך למדיניות הממשלה ומומנה באמצעות הבעלים ויזמים פרטיים בלבד וללא כל מעורבות ממשלתית, מתוך צורך לתת את הפתרון האנרגטי המיטבי והיעיל, עם מודעות גבוהה לערכי הסביבה.

בשנת 2015, החלה דליה אנרגיות את הפעלתה המסחרית, והיא מציעה ללקוחות העסקיים להתייעל ולקבל את אותו החשמל, בפחות כסף.

 

הנהלה ומבנה בעלות

עובד דבי | מנכ"ל

סמנכ"ל הכספים של החברה משנת 2008 ומנכ"ל החברה משנת 2019. הוביל את תהליך הסגירה הפיננסית והסכם המימון להקמת התחנה בתנאי שוק משתנה ומאתגר. בעבר כיהן כראש אגף כלכלה ותקציבים ברשות שדות התעופה, היה שותף להקמה ותפעול של הפרויקט נתב"ג 2000. לפני עבודתו ברשות שדות התעופה, שימש כרפרנט תחום התחבורה באגף תקציבים במשרד האוצר. בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול ובעל תואר שני במנהל עסקים ומנהל ציבורי.

דורון סט | יו"ר דירקטוריון

יו"ר דירקטוריון 'דליה', משמש כיו"ר משקי הקיבוצים וכיו"ר ביטוח חקלאי וקרן הפנסיה עתודות הוותיקה. חבר קיבוץ יגור. בעל תואר שני בכלכלה.

יועצת משפטית | עו"ד יעל וגנר-טובי

יעל הצטרפה לחברה בשנת 2013. עורכת דין בתחומי אנרגיה ותשתיות. בעבר שמשה כיועצת המשפטית של חברת כרמל אולפינים. במסגרת  זו ליוותה עסקאות של הקמת מפעלים פטרוכימיים וכן את פעילותה השוטפת של החברה. כעורכת דין בבייטמן הנדסה ליוותה עסקאות להקמת תחנת כח בחו"ל ופרויקטי תשתיות בארץ ובחו"ל. בוגרת הפקולטה למשפטים בתל אביב, תוכנית לימודי משפט התחרות של האיחוד האירופי באוניברסיטת אמסטרדם ובעלת תואר שני ביחב"ל.

מהנדס ראשי | יובל פלג

הצטרף לדליה בשנת 2011 כמהנדס מערכת בכיר וניהל בין השאר את הממשקים מול קבלן ה-EPC, חברת החשמל וחברת נתיבי גז לישראל. החל משנת 2017 יובל משמש כמהנדס הראשי של החברה. בעברו עבד בתעשייה אווירית בתחום של חוזק ומכניקת השבר. עסק במגוון רחב של פרויקטים הנדסיים מורכבים, אזרחיים וביטחוניים. בעל ניסיון עשיר במגה פרויקטים הנדסיים. בעל תואר ראשון בהנדסה מכאנית, תואר שני בהנדסת מערכות ותואר שני במנהל עסקים.

מנהלת שיווק ומכירות | סנאית מאיר

סנאית הצטרפה לדליה בשנת 2015, לפני ההפעלה המסחרית, ומאז מובילה את פעילות השיווק, המכירות והאחריות החברתית. לסנאית היכרות של יותר מ-20 שנה עם שוק האנרגיה בישראל, לאחר שכיהנה במגוון תפקידים כלכליים ומסחריים בחברת פז. בתפקידה האחרון ניהלה את מחלקת המודיעין העסקי של פז. בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.

מנהלת מערכות מידע | מנו סטרול

מנו הצטרפה לדליה אנרגיות בשנת 2013 והקימה את מערך המחשוב של החברה. למנו מעל 20 שנות ניסיון בתחום ניהול מערכות מידע בכיר. בתפקידיה הקודמים ניהלה פרויקטים גדולים בתחום ה-CRM  והבילינג בחברות תקשורת וחברות פיננסיות, וכן כהנה כמנהלת מערכות מידע של חברת בזק בינ"ל. בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול עם התמחות במערכות מידע.

סמנכ"ל הנדסה ופיתוח | פליקס וסרשטיין

פליקס הצטרף לדליה בשנת 2007 והוביל את הקמת התחנה משלבי התכנון הראשונים. החל משנת 2017 פליקס מנהל את תכניות הפיתוח העתידי של החברה, על מנת שיתאמו למגמות המתקדמות ביותר בשוק האנרגיה בארץ ובעולם. פליקס סגן אלוף במיל', בעל ניסיון רב במגה-פרויקטים הנדסיים מורכבים. בעברו שימש כמהנדס הראשי של פרויקט הרכבת הקלה בירושלים. בעל תואר שני בהנדסת מכונות ומנהל עסקים.

כלכלן ראשי | עמית איילנד

עמית הצטרף לדליה בשנת 2011 ככלכלן. במסגרת זו, הכין את המודל הפיננסי והתכנית העסקית של החברה לקראת הסגירה הפיננסית. החל משנת 2019 משמש ככלכלן הראשי של החברה. בעברו עבד בחברת ייעוץ הפיננסי גיזה-זינגר-אבן במחלקת מימון פרויקטים. במסגרת זו ליווה חברות מתחום התשתיות בהגשת הצעות למכרזים ובתהליכי מימון מורכבים. בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.

מנהל הכספים | רו"ח שמעון פחימה

שמעון הצטרף לדליה בשנת 2014 וייסד את מחלקת החשבות והבילינג. החל משנת 2019 משמש כמנהל הכספים של החברה. בעבר שימש כסניור בכיר במשרד רואי החשבוןKPMG  סומך חייקין עם התמחות בביקורת בחברות נדל"ן ותעשייה. רואה חשבון בהשכלתו, בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני בחשבונאות.

אנליסטית עסקית | שני נחשון

שני הצטרפה לדליה בשנת 2014 והקימה את מערך שירות הלקוחות והבילינג בדליה, מתוך הניסיון שצברה עברה לתחום האנליזה העסקית וכעת עוסקת בניתוח הפעילות העסקית בדליה ובפרויקטים השונים. בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן.